Liść oliwny to samo zdrowie?

Dziękuję wszystkim, którzy czytają i komentują wpisy na moim blogu… i właśnie jeden z komentarzy był inspiracją do szerszego poznania właściwości zdrowotnych liścia oliwnego. Ciekawe… człowiek przez całe życie się uczy ;-)

Bo to, że oliwa z oliwek jest zdrowa to każdy z nas wie, ale liście oliwne hmm… otóż właśnie tak!! okazuje się, że już starożytne kultury doskonale poznały właściwości lecznicze naparów robionych z oliwnych liści. Teraz coraz częściej pojawiają się różne preparaty, tabletki, które zawierają ten ekstrakt.

Swoją zdrowotną moc zawdzięczają gorzkiej substancji zwanej oleuropeiną , która jest zawarta w liściach drzewa oliwnego. Oleuropeina należy do grupy fitochemikalii, które chronią drzewo przed chorobami, a także niektórzy twierdzą, że to dzięki jej zawartości w liściach drzewa oliwnego chroniony jest nasz organizm.

Źródło: http://rodnik.org.ua/view_articles.php?id=184

Źródło: http://rodnik.org.ua/view_articles.php?id=184

Właściwości lecznicze:

- Świetny jako suplement wspomagający przy walce z nowotworem piersi oraz według badań opublikowanych w kwietniu 2011 roku w International Journal of Cancer – może być pomocny również w walce z niektórymi formami raka skóry.
- Wspomagający leczenie białaczki,
- Posiada silne właściwości antyoksydacyjne i poprawia odporność organizmu,
- Pobudza produkcję komórek budujących kości czyli wskazany przy osteoporozie,
- Zwalcza bakterie i wirusy,
- Posiada właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne,
- Obniża ciśnienie krwi, pomaga przy nieregularnym biciu serca, a także poprawia przepływ krwi w naczyniach wieńcowych,
- Pomaga w walce ze „złym” cholesterolem,
- Zaobserwowano również, iż jest pomocny również przy walce z malarią, łuszczycą, w różnych infekcjach wirusowych np.: zapalenie ucha, zęba.

Liście oliwne są w miarę bezpiecznym produktem jednak należy pamiętać, iż niestety przy niektórych lekach należy ich unikać i tak na przykład jest w przypadku niektórych leków stosowanych w trakcie chemioterapii. Uważać powinny również osoby, które mają niskie ciśnienie bo jak wyżej napisałam liście oliwne obniżają ciśnienie krwi.

NO I CO KOCHANI nawet nie wiedziałam, że aż tyle dobrego jest w tych liściach oliwnych, aj ta natura… ciągle nas zadziwia;-)

W przypadku jeśli zdecydujecie się na zakup ekstraktu to upewnijcie się, że jest wykonany z liści bez pestycydów.

Pamiętajcie, że każdy z Was może mieć swoje indywidualne schorzenia i nie zawsze ten liść będzie dobrym dla Was suplementem diety. Najlepiej, jeśli bierzecie jakieś leki, skonsultować się z lekarzem, żeby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych.

5 myśli nt. „Liść oliwny to samo zdrowie?”

  1. Liść oliwny jest świetny. Stosowałam go przez dłuższy czas i zauważyłam sporo pozytywnych efektów. Przez dwa lata praktycznie nie chorowałam, nie byłam nawet przeziębiona. Znacznie też poprawił się stan mojej skóry (łzs), jestem pewna, że to dzięki preparatowi z liści oliwnych bo nic innego nie zażywałam, nie używałam też żadnych kremów, maści ani leków miejscowych. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam :-)

  2. Super, że piszesz o tak mało znanych suplementach :D
    Wiele ciekawych rzeczy można znaleźć na Twoim blogu :)
    Uświadamiaj naród, bo dobrze Ci to wychodzi ! :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>